Tři kohouti v repre! Lukáš a Bambula pojedou s áčkem, Galvas s osmnáctkou

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hned tři zástupci HC Olomouc se dočkali nominací do reprezentačních týmů. Na Beijer Hockey Games do Švédska pojedou brankář Jan Lukáš a útočník Jan Bambula. Svého zástupce bude mít Mora také v reprezentaci do osmnácti let, pozvánku totiž dostal Tomáš Galvas.

V devětadvaceti letech se Jan Lukáš dočkal premiérové pozvánky do seniorského národního týmu. Olomoucký patriot zasáhl v letošní sezóně do dvaadvaceti zápasů, po kterých si drží 92,78% úspěšnost zákroků. Mezi brankáři napříč TELH je v procentuální úspěšnosti třetí nejlepší. Letos vychytal už pět čistých kont, v tomto ohledu je na tom lépe pouze sparťanský Jakub Kovář.

Dvaadvacetiletý Jan Bambula se v A-týmu reprezentace představil už na kempu před loňským světovým šampionátem. Zasáhl do jednoho duelu, ve kterém si připsal jeden kladný bod do statistiky +/-. V letošní sezóně nastoupil rychlík s číslem 72 na dresu do devětatřiceti zápasů. Nasbíral dohromady čtrnáct kanadských bodů za sedm branek a stejný počet nahrávek.

Kouč reprezentační osmnáctky Jakub Petr nominoval do svého kádru pro nadcházející Turnaj čtyř zemí ve Finsku i obránce Tomáše Galvase. Nejmladší člen slavného hokejového rodu patří v tomto ročníku mezi klíčové hráče olomouckého dorostu, více zápasů ale stihl odehrát za juniorku. V prosinci zapsal extraligovou premiéru, když se podílel na vítězství Hanáků na ledě Karlových Varů. Galvas zabojuje o nominaci na MS do 18 let, které se uskuteční 21. až 30. dubna ve Švýcarsku.

Všem nominovaným kohoutům přejeme mnoho úspěchů!