Lukáš Klimek: I po dvou inkasovaných gólech jsme věřili ve vítězství

Jakub Žurovec
O L O M O U C – Kohouti porazili České Budějovice po skvělém obratu ve třetí třetině. Pomohl k němu i útočník Lukáš Klimek, který vstřelil vyrovnávací branku. Díky třem bodům, které nakonec Olomouc vybojovala, se vyhoupla na sedmé místo v tabulce. Na pátý Liberec jí schází pouhé dva body.

Olomouci se v zápase 45. kola povedlo otočit nepříznivý stav 0:2 na 3:2. Právě Lukáš Klimek byl hráč, který vstřelil vyrovnávací branku. Jak zápas zhodnotil? „Otočka byla dobrá. Škoda je, že jsme nevstoupili do zápasu tak, jak jsme chtěli. Hned v prvním střídání jsme dostali gól, takže to nebyl začátek podle našich představ. Jinak první třetina nebyla špatná. Dvě minuty před koncem jsme sice dostali gól v oslabení, ale i tak ta třetina nebyla herně špatná. Jenom ta první a poslední minuta se nám nepovedla. Něco jsem si k tomu v kabině řekli. Myslím si, že pak jsme ty pokyny plnili.“

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Již bylo řečeno, že Hanáci inkasovali na začátku druhé minuty zápasu z hole ex-olomouckého Jakuba Valského. „Psychicky to moc nepomohlo, chtěli jsme hrát aktivně a tlačit na ně. Gól byla taková studená sprcha, ale myslím, že nás nijak nepoznamenal. Herně to podle mě nebylo špatné, ale v poslední minutě jsme bohužel dostali gól. A jak jsem již říkal, pak jsme to zvedli,“ dodal Klimek.

V průběhu rozhovoru kolem Lukáše Klimka prošla trojice jeho spoluhráčů, která útočníka s číslem 61 kamarádsky popíchla. Na to Klimek s úsměvem zareagoval: „Silva byl dnes výbornej.“

Kohoutům se ve druhé třetině podařilo vstřelit gól na 1:2, čímž se dostali zpět do hry. „Nahec (Lukáš Nahodil pozn.) to udělal krásně, stahovačka jednou rukou a pak vystřelil. Parádní individuální akce. To nás určitě nakoplo. I předtím jsme tam měli nějaké šance. Pak si myslím, že jsme byli všude o krok dřív, dařilo se nám hrát aktivně a šancí tam bylo víc. Nějaké jsme naštěstí proměnili,“ oddechl si zkušený útočník.

Když to zrovna dořekl, prošel okolo Lukáš Nahodil. „Zrovna jsem tě pochválil,“ řekl Klimek. Poté mu Nahodil ze srandy odvětil: „Nejlepší kapitán v životě, co?“ Následně si vzal slovo už Klimek. „On chtěl být kapitán hrozně dlouho, až ho trenéři vyslyšeli. Využil toho, že Jirka Ondrušek nehrál,“ vysvětloval s úsměvem.

Olomouc je pátým nejlepším týmem v lize, co se týče využití přesilových her. V zápase s Motorem na tento trend navázala. „Kluci přesilovky často trénují a vždy si k tomu něco řeknou. Momentálně jim to tam padá, tak ať to vydrží,“ přál si Klimek. „Přesilovky jsou klíčové situace, takže jsme za to rádi.“

Jak vůbec útočník druhé formace viděl situaci před gólem na 2:2, který sám vstřelil? „Já jsem se tam vracel a Muska hledal Silvu na středu. Nahrávka byla trošku delší, on si ji tak musel dojet. Pak si mě všiml a dal mi nahrávku do tandemu. To mi dalo trošku času navíc. Tak jsem puk jen nahodil na bránu a jsem rád, že to tam spadlo.“

Proti Českým Budějovicím si po třech zápasech mohla Mora konečně připsat výhru. Olomouci by už nemělo předkolo play-off uniknout. „Na to jsme se popravdě ani nekoukali, spíš to pomůže po těch třech nepovedených zápasech. My už jsme nutně potřebovali před reprezentační pauzou bodovat. V poslední době jich totiž moc nebylo a už to bylo znát, že ty body chybí. Bylo to o sebevědomí na ledě,“ připustil rodák z Ostravy.

Bude hlavním cílem Hanáků udržet první osmičku, která by jim garantovala start předkola na domácím ledě? „Určitě, nikdo nechce tabulkou klesat. Nesporně je výhoda začít první dva zápasy doma. Za tím si půjdeme,“ uzavřel Klimek.