David Pastrnek o play-off: Měli jsme z Liberce respekt, ale šli jsme do toho naplno

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Stejně jako v minulém roce, i letos se dorostenci probojovali až do play-off. Nebyla to ale lehká cesta. Dorost totiž nezačal sezónu ideálně. V nadstavbové části byli ale Hanáci jedněmi z favoritů pro postup do vyřazovacích bojů. V osmifinále narazili na lídra tabulky, liberecké Bílé Tygry, kterým byli dlouho vyrovnanými soupeři. Proti Hanákům ale hrála silná viróza a také špatná koncovka.

Olomouckému dorostu základní část vůbec nevyšla. Ze čtrnácti kol vyhrál jen dvakrát a před startem nadstavby se krčil na posledním místě tabulky. Ve skupině o postup do play-off se pak ale vynulovaly body získané v předchozí části a dorostenci tak začali prakticky od nuly. Ve druhé části nabrala parta kolem kapitána Bohatého druhý dech a vybojovala si účast v play-off. „V základní části jsme se dlouho herně hledali, ale v play-off už si to sedlo,“ usmíval se David Pastrnek.

O místo ve vyřazovacích bojích se však kohouti rvali téměř do posledního zápasu. Těsně před play-off totiž Olomouc zradila koncovka. „Poslední zápasy jsme podcenili, takže jsme třikrát v řadě prohráli. Před play-off jsme ale všichni byli namotivovaní, takže to bylo něco úplně jiného. Zlom byl asi i v tom, že se k nám do dorostu vrátil Tomáš Galvas, který nám určitě hodně pomohl,“ ocenil sedmnáctiletý hokejista.

Hanáci v play-off narazili na první Liberec, se kterým do té doby nikdy nehráli. A aby toho nebylo málo, téměř celý tým skolila pár dní před vypuknutím vyřazovacích bojů silná viróza. „Nejhorší na tom byla ta nemoc. Bylo těžké se do toho dostat, ale všichni to zvládli. Měli jsme z Liberce respekt, ale šli jsme do toho naplno. Bylo by hezké porazit lídra tabulky, takže to byl takový náš impuls,“ prozradil. Dorostenci se do posledních chvil poctivě léčili, do tréninků se tak nemohli stoprocentně zapojit všichni. „Pro ty, kteří přišli jen na jeden trénink nebo rovnou do zápasu, to bylo náročné. Musím ale říct, že to odmakali, takže klobouk dolů,“ chválil své spoluhráče.

Na sever Čech odjeli svěřenci trenérů Mojmíra Trličíka a Tomáše Sršně ve výrazně obměněné sestavě. Kromě čtyř deváťáků, kteří za dorost nastupují pravidelně a Dominika Drábka, který je věkem ještě osmák, za dorost ale hraje stabilně, se k týmu vůbec poprvé přidal další osmák, Tomáš Vymětal. Až do poloviny utkání drželi dorostenci s Bílými Tygry krok, pak ale Hanákům došly síly. „Všichni jsme do toho dali vše, jen jsme nedokázali proměňovat šance a málo jsme se tlačili do brány. Právě to ale Liberci šlo,“ vracel se k utkání olomoucký útočník.

Dorostenci prošli během sezóny velkou změnou a z týmu, který balancoval na hraně sestupu, se vypracovali v takový tým, který v nadstavbě nejen potrápil své soupeře, ale nakonec se dostal až do play-off. „Sezóna byla nahoru dolů, ale užil jsem si to. Byl to můj poslední rok v dorostu, takže to určitě završíme nějakou rozlučkou,“ tvrdil forvard nosící dres s číslem 38.

Několik dorostenců se zapojilo do tréninků s juniorkou, ke které by se měli v příštím roce přidat. Nad tou ale prozatím visí otazník, a tak ani David Pastrnek nechtěl být s plány na nadcházející měsíce konkrétní. „Teď nás čeká letní příprava, na kterou se upřímně moc netěším. Příští sezóna se ale bude odvíjet od toho, jestli se juniorka rozšíří nebo ne,“ dodal olomoucký odchovanec.