Trenéři odvedli výbornou práci, ocenil šikovný útočník dorostu Lukáš Bošek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – I sezóna dorostu je minulostí a přesto, že to na začátku nevypadalo růžově, dorostenci dokázali, že není radno je podceňovat. Tým kolem kapitána Bohatého zažil nepovedenou základní část, nadstavba ale byla pravým opakem. A právě velmi dobré výkony ve druhé části přispěly k tomu, že si Olomoučtí zahráli play-off. Ve vyřazovacích bojích pak nemocí oslabený dorost pořádně potrápil lídra soutěže. O celé sezóně se rozpovídal nejproduktivnější hráč dorostu, Lukáš Bošek.

Dorostenci nezačali sezónu tak, jak chtěli. Partě kolem kapitána Bohatého se lepila smůla na paty a během prvních čtrnácti kol nasbírala jen sedm bodů. V nadstavbové části ale dorostenci zabrali a patřili k favoritům, zaslouženě si tak vybojovali postup do play-off. „Hlavním cílem bylo udržet extraligu, což se nám povedlo, ale tak nějak jsme vždycky věděli, že máme na to, zahrát si play-off. A to se nám splnilo,“ vracel se k průběhu sezóny Lukáš Bošek. Zlomové momenty byly podle šikovného útočníka hned dva. „Zlom určitě přišel ve druhé části sezóny, kde se vynulovaly body a my hráli s čistou hlavou. Začali jsme vyhrávat. Velkým faktorem byla i výměna trenéra, což pro nás bylo impulsem,“ prozradil.

V nadstavbové části sice skončili Olomoučtí v horší skupině a bojovali nejen o účast v play-off, ale i udržení extraligy, paradoxně pro ně ale byla tato skupina výhodou. Body z předchozí části se totiž nepočítaly, a tak se začínalo prakticky od začátku. A dorostu se začalo dařit. Polovinu utkání vyhrál, a to často velkými rozdíly. „Začali jsme plnit taktické pokyny trenéra a po pár výhrách jsme nabrali sebevědomí. Hrálo se nám všem lépe,“ přiznal. Za favorita se ale dorostenci nepovažovali. „Do nadstavby jsme jako favoriti určitě nenastupovali, ale časem jsme se k tomu dopracovali a všichni si toho byli vědomi. Trenéři odvedli výbornou práci,“ ocenil šestnáctiletý hokejista.

Posledních pár utkání nadstavby však dorostu nevyšlo a s prohrou se museli smířit jak proti Kometě, tak Chomutovu nebo Litvínovu. To jim před play-off do karet nehrálo, do vyřazovacích bojů však nastoupil tým jako vyměněný. „Posledních pár zápasů jsme se začali vracet k výkonům ze začátku sezóny, play-off je ale něco jiného. Chtěli jsme všem ukázat, že na to máme a Liberci nedáme nic zadarmo,“ tvrdil Lukáš Bošek.

V play-off si kohouti vytáhli těžký los, lídra soutěže z Liberce. S Bílými Tygry navíc Olomoučtí dosud nehráli. Cestu navíc dorostu zkřížila viróza, která na několik dní skolila prakticky celý tým. „Věděli jsme, že Liberec je absolutní špička, ale zároveň jsme věřili v naše kvality a že je můžeme potrápit. Všichni jsme věděli, že už si play-off nemusíme nikdy zahrát, a tak jsme do toho dali vše. Samozřejmě, že Liberec byl papírově odlišný soupeř, měl tři vyrovnané lajny, čemuž jsme bohužel my nemohli konkurovat. Všichni hráli ohromně zodpovědně,“ chválil soupeře talent nosící dres s číslem 88.

Právě Lukáši Boškovi se na konci roku 2022 začalo dařit. Ve 38 zápasech sezóny nakonec nasbíral 37 bodů a stal se tak nejproduktivnějším hráčem dorostu a jedním z nejpřesnějších střelců. „Hlavně se začalo dařit týmu jako celku. To mělo určitě největší podíl na tom, že se začalo dařit i mně,“ tvrdil.

Odměnou mu pak byly první starty za vyšší kategorii. Za juniorku si připsal šest startů a stihl i asistenci. „Za šanci v juniorce jsem ohromně vděčný. Mrzí mě, že jsem nemohl týmu (dorostu - pozn. red.) více pomoci. Hlavně v důležitých zápasech jsem měl tým táhnout, a tam jsem zklamal,“ řekl sebekriticky.

Teď už si ale může šikovný forvard na chvíli odpočinout a během jara a léta se postupně začít připravovat na další sezónu. „Teď mě čeká juniorka a ze zkušenosti z tohoto roku vím, že musím ještě potrénovat na rychlosti. V Olomouci juniorka padá, takže uvidím, co bude dál, jestli se bude extraliga rozšiřovat nebo ne. Rozhodně bych ale chtěl hrát extraligu juniorů. Z dlouhodobých plánů bych chtěl jednou nakouknout do reprezentace. Uvidím, jestli si zasloužím šanci,“ dodal Lukáš Bošek.