Na Hanou míří čtyřnásobný extraligový šampión. Moru posílí Aron Chmielewski

Daniel Fekets, FOTO: Lukáš Filipec
O L O M O U C - Olomoucká Mora hlásí druhou posilu. Kádr trenérů Jana Tomajka a Róberta Petrovického vyztuží polský reprezentant Aron Chmielewski, jenž od roku 2019 oslavil s Třincem jeho všechny čtyři mistrovské tituly.

„Aron je zkušený hráč, který se v posledních letech vypracoval v oporu Třince a pomohl mu k velkým úspěchům. Jsme šťastní, že si pro pokračování kariéry vybral zrovna naší organizaci, protože jsme přesvědčení, že svým stylem hokeje do našeho kádru skvěle zapadne a bude jeho tahounem," komentuje příchod polského hráče generální manažer Erik Fürst.

Aron Chmielewski

Jednatřicetiletý křídelník je odchovancem Stoczniowiec Gdansk, avšak dorosteneckou kategorii strávil v německém Hannoveru. Posléze se vrátil domů, mezitím byl stabilním reprezentantem polských mládežnických kategorií. Ve dvaceti letech přešel Chmielewski do Cracovie Krakow, kde strávil celkem tři sezóny. Zvlášť v ročníku 2013/14 zaujal, poněvadž ve 48 ligových zápasech zapsal 69 kanadských bodů.

To jej posunulo do České republiky, kde od roku 2014 působí. Chmielewského si vyhlédl Třinec, avšak v rámci první sezóny v ocelářském klubu naskakoval za tehdy prvoligový Havířov. V dalších letech už měl vyřízené střídavé starty ve Frýdku-Místku, ovšem také v extraligovém Třinci se stále prosazoval. Mezi lety 2018 až 2020 odehrál všech 52 zápasů v základní části, vydatně tedy přispěl k historicky druhému třineckému mistrovskému titulu v roce 2019.

Sezónu následující zastavil covid, a proto se play-off nemohlo dohrát až do konce. Třinec však také v následujících třech sezónách slavil mistrovský titul a Chmielewski ke všem z nich přispěl. Jeho bodovým extraligovým maximem je 22 kanadských bodů v sezóně 2019/20.

Chmielewski je pochopitelně také pravidelným polským reprezentantem. Celkově už v seniorském národním dresu odkroutil 116 utkání, ve kterých nasbíral 30 branek a 44 asistencí.