Suchá příprava nás velmi baví, snad si to přeneseme na led, shodují se junioři Adam Havel a Patrik Sedláček

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Juniorka odstartovala suchou přípravu hned během prvomájového státního svátku. Po období nejistoty se, s vidinou toho, že bude Olomouc i v nadcházející sezóně díky změně systému soutěže nadále extraligová, všem ulevilo a na zimním stadionu se sešla zhruba třicítka hráčů. Mezi nimi nechyběl ani Adam Havel, který si díky pravidlu o over-age hráčích zahraje za juniorku i další rok. Pokračuje také Patrik Sedláček, který patřil k oporám obrany. Oba navíc v Olomouci působí už od přípravky.

Juniorská soutěž v nadcházející sezóně doznala výrazných změn, Olomouc si tak díky tomu může nejen nadále říkat extraligová, vrátilo se ale i pravidlo o over-age hráčích, tedy juniorech, kteří mohou v rámci výjimky pokračovat v týmu o rok déle jako nejstarší hráči. Prozatím jediným takovým hokejistou je Adam Havel, který na Hané dělal i první krůčky. „Odmalička hraju v Olomouci, takže když se naskytla příležitost hrát v Olomouci za juniorku ještě další rok, měl jsem hned jasno. Navíc jsme si se spoluhráči v šatně sedli, takže jsem rád, že s některými z nich strávím další sezónu,“ těšilo čerstvě dvacetiletého hokejistu.

Olomoucký dříč loni sbíral zkušenosti i v Přerově, mezi kohouty patřil k platným hráčům a třeba poslední zápas sezóny zakončil dvěma góly proti Kometě. V kabině bude nejstarším hráčem, při otázce na roli v týmu byl ale opatrný. „Zatím je to těžké posoudit, protože teprve začala letní příprava. Myslím si, že zkušenosti se ukážou až v přípravných zápasech,“ zůstával nohama na zemi. K nejstarším hráčům bude letos patřit i Patrik Sedláček. Ten se už loni zařadil mezi opory obrany Hanáků. „Určitě vnímám určitou roli, ale není to něco, nad čím bych přemýšlel. Je hlavní, abychom všichni podávali ty nejlepší výkony a ukázali, že patříme do nejvyšší soutěže i přes špatný výsledek z minulé sezóny,“ řekl rozhodně bek, kterého si v rámci tréninků vytáhlo i olomoucké áčko.

Oba se už 1. května spolu se svými spoluhráči hlásili na startu letní přípravy a zatím se shodují, že je průběh běžně nepopulární části sezóny mile překvapil. „Suchá příprava probíhá jinak, než jsem byl zvyklý posledních pár let. Zatím se mi ale průběh tréninků líbí a myslím, že budeme mít dobrý základ pro tréninky na ledě,“ doufal Adam Havel. „Máme za sebou první týden a musím říct, že mě suchá příprava velmi baví. Trenéři nám před startem řekli, na co se budeme zaměřovat, aby výkon na ledě výrazně stoupl,“ doplnil svého spoluhráče Patrik Sedláček.

Juniorka se po sezóně rozloučila s hráči, kteří už nesplňují pravidlo věku. Pak také s těmi, kteří jsou kmenovými hráči jiných týmů, k výrazné obměně mužstva ale nedošlo. Do vyšší kategorie se posunuli dorostenci, z nichž si ale část připsala první starty za juniory už v uplynulé sezóně. Úplnými nováčky jsou pouze dva hráči. „Myslím, že s kluky, kteří nově přišli do juniorky, vycházíme dobře. Doufám, že se to bude jen zlepšovat a přeneseme si to i na led,“ prozradil Adam Havel, který na dresu nosil číslo 18. „Rozhodně je pro nás výhodou, že se všichni známe. Jde to vidět i na náladě v kabině a při trénincích,“ tvrdil s úsměvem Patrik Sedláček, který pro změnu oblékal dres s osmičkou.

Junioři si užili přibližně měsíc volna, ten ale do určité míry ovlivnila nejistota. Olomoucká parta totiž poměrně dlouho netušila, jakou soutěž bude v nadcházející sezóně hrát. Na konci předchozího ročníku skončila poslední a pomalu se smiřovala se sestupem, Český svaz ledního hokeje se však rozhodl rozšířit soutěž, a tak Olomouc zůstala extraligová. Do nejvyšší soutěže navíc postoupily České Budějovice a Přerov. „Volno jsem si užil a snažil jsem se ho strávit aktivně, ale určitě každý den proběhla myšlenka, že možná příští rok nebudeme hrát nejvyšší soutěž. Naštěstí svaz rozhodl, jak rozhodl a zůstali jsme extraligoví,“ uzavřel Patrik Sedláček.