Do brány bych se nehrnul, smál se po tréninku inline hokeje Denis Košta

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Ročník 2010 si na nedostatek aktivit při suché přípravě nemůže stěžovat. Už v minulém roce připravil trenér Jan Littner svým svěřencům opravdu pestrý a netradiční program. Tehdy ještě sedmáci si zahráli zápas proti olomouckým florbalistům, fotbalistům a vyrazili i na soustředění na Horní Bečvu. Letos si už na začátku pro změnu vyzkoušeli inline hokej.

Stejně jako v minulém roce, i letos mají svěřenci trenéra Jana Littnera opravdu pestrou suchou přípravu. Mimo juda, které někteří navštěvovali už v uplynulé sezóně, si osmáci letos vyzkoušeli i inline hokej. „Když jsem se to dozvěděl, myslel jsem si, že budu chytat, ale když jsem se pak ptal pana trenéra, řekl mi, že půjdu hrát, takže jsem byl šťastný,“ usmíval se Denis Košta.

Zatímco trenér Matěj Tomajko, který se do hry také zapojil, už má s hokejem na kolečkách zkušenosti, pro jeho svěřence to byla premiéra. „Nikdy jsem ho nehrál a ani moc nesledoval, neměl jsem ani brusle, ale když jsem si zvykl, bavilo mě to,“ přikyvoval. Po zápase, který si osmáci užili na sto procent, následovalo kondiční bruslení. S tím sice mladí hokejisté nepočítali, trénink si přesto chválili. „Trénink byl super. Trenér ho pro nás vytvořil tak, aby to byla zábava, ale i dřina,“ přiznal Košta.

Přesto, že jsou si lední hokej a inline hokej v principu blízké, často se říká, že je přechod z ledních bruslí na ty kolečkové složitý. „Samozřejmě to bylo ze začátku těžké, ale po chvilce jsem si zvykl. Do brány bych se ale nehrnul,“ tvrdil s respektem olomoucký gólman.

Jak už bylo zmíněno, osmička netrénuje pouze se svými hokejovými trenéry, účastní se i lekcí juda. I v minulém roce měli osmáci pestrý program a kromě tradičních tréninků vyrazili i na soustředění, zahráli si zápas s florbalisty nebo fotbalisty. A za široký záběr suché přípravy jsou mladí hokejisté rádi. „S letní přípravou jsme spokojení, protože pan trenér ji dělá jak zábavnou, tak způsobem, abychom makali,“ ocenil brankář úspěšného ročníku.