Nová defenzivní posila! Do Olomouce míří perspektivní bek Jakub Sirota

Michal Jonáš
O L O M O U C – Po odchodu jednoho ze základních pilířů olomoucké obrany se Hanákům podařilo zadní řady opět doplnit. Novou posilou Mory se stává mladý, ovšem již zkušený bek Jakub Sirota, jenž se do České republiky vrací po osmi letech působení v zámoří.

Hokejové začátky

Nová posila Olomouce začala s hokejem ve své rodné Kroměříži, ve třinácti letech nyní čtyřiadvacetiletý obránce přestoupil do nedalekého Přerova. Tam pomohl mladšímu dorostu k postupu do nejvyšší české soutěže. Následné kroky urostlého zadáka mířily do juniorky zlínských Beranů.

Za své skvělé výkony u Ševců si vysloužil také pozvánky do reprezentací U17, U18, U19 i U20. Účastnil se jednoho mistrovství světa do osmnácti let, celkově v dresu národního týmu odehrál přes padesát klání.

Cesta do Ameriky

Nadějný mladík se v roce 2016 vydal za moře do nejvyšší juniorské ligy USA, kde hájil barvy týmu Cedar Rapids v Iowě. Za rok zamířil kvůli zápasové vytíženosti o úroveň níž, konkrétně do klubu Lone Star Brahmas hrající NAHL, v němž působil další dvě sezóny.

Po konci v mládežnických kategoriích si ho vyhlédla univerzita v Maine. Jakub Sirota se u černých medvědů, jak se místnímu klubu přezdívá, usadil už nastálo a postupně si vypracoval pozici jedné z klíčových postav týmu. Každý ročník posouval své bodové maximum výš a i díky tomu v letošní sezóně mohl hrdě nosit kapitánské céčko na hrudi.

Dne 4. března letošního roku po zápase s Massachusetts požádal Jakub přímo na ledě před plným hledištěm svou přítelkyni Dominiku o ruku, což vyvolalo lavinu pozitivních ohlasů napříč Spojenými státy.

FOTO: Anthony DelMonaco

Nyní se perspektivní bek vrací zpátky na Moravu, aby si poprvé ve své kariéře vyzkoušel kvality Tipsport extraligy. Ať se v Olomouci daří!