Report ze zápasu CEB vs. OLO (3:1)

Banes Motor České Budějovice

3:1

(0:0, 1:1, 2:0)

Hned na začátku utkání se do šance dostal domácí Kubík, který se objevil sám před Konrádem, ale na poslední chvíli se s českobudějovickým útočníkem stačil vrátit obránce Rutar. Velkou možnost měl na hokejce Sirota, jehož rána se od tyče odrazila zpět na brankoviště, avšak dorážející Bambula těsně netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Domácí brankář Hrachovina musel být v pohotovosti také o chvíli později, kdy vyrazil ránu z levého kruhu betonem.

Jakub Sirota to od modré čáry vzápětí zkusil znovu, jenže Hrachovina na puk tentokrát viděl a vyrážečkou jej posunul pryč. Na začátku 16. minuty se před olomouckou klecí objevil úplně volný Vopelka, jehož druhé zakončení se odrazilo od brankové konstrukce. Na konci první třetiny zahrozil mezi kruhy Navrátil, který po Kucserově přihrávce zamířil pouze do boční sítě.

Úvodní část patřila kohoutům jak herně, tak i ve statistice střel na bránu. Zkraje prostředního dějství pronikl po levém křídle do šance Kunc, Hrachovina mu ale po vzoru Dominika Haška skočil pod nohy a Kuncovo zakončení posunul nad bránu. V čase 25:30 se Motor dostal do vedení. Přesilovou hru využil přesnou ranou z pravého kruhu Adam Kubík, jehož projektil výtečně zaclonil útočník Přikryl - 1:0.

Při další přesilovce Českých Budějovic vychytal Konrád na kruhu pálícího Harrise. Poté se do samostatného úniku dostal Jakub Orsava, jenž precizním zakončením k bližší tyči srovnal ve vlastním oslabení - 1:1. Ve 32. minutě měli kohouti na hokejkách další možnost. Po spolupráci mezi Klimkem a Musilem se ke střele z mezikruží dostal Kusko, avšak Hrachovina zasáhl ramenem. Pár vteřin před druhou sirénou neuspěl domácí Beránek, který nezvedl černou gumu nad Konrádův beton.

Zhruba po čtyřech minutách hry ve třetí části z nebezpečných pozic stříleli Macuh s Rutarem, jenže zadáci domácích rány zblokovali. Na druhé straně se musel vytáhnout Konrád proti ráně Hovorky od modré čáry. Krátce poté ale chyboval Štencel, jehož nepřesný pas vystihl Knotek, který hráz těl nepropálil, ani Chmielewského zakončení nebylo gólové. Na začátku 48. minuty ukázal svou šikovnost Pech, který objel bránu Mory a připravil druhý gól v utkání pro Adama Kubíka - 2:1.

Záhy projel do útočného pásma Bambula, který ve velké rychlosti vybídl Navrátila, posledně jmenovaný ale na Hrachovinu nevyzrál. I díky přesilovce se kohouti dostali do tlaku, jenže českobudějovický brankář podával i nadále výborný výkon. Další možnost na vyrovnání měli hosté čtyři minuty před koncem třetí části při početní výhodě, Kusko však zamířil do připravené lapačky. Následně ale přišla velká chyba, kterou v oslabení potrestal Brant Harris - 3:1. Olomouc si ve zbytku přesilovky vytvořila nápor, ale vstřelit druhý gól jí nebylo souzeno. Ani sympatický výkon Moravanů na body nestačil, Motor bral po výhře 3:1 tři body.

Ladislav Čihák (Banes Motor České Budějovice): „Měli jsme dobrý nástup do utkání, soupeře jsme zatlačili. Ve druhé třetině jsme sice dali gól, ale bohužel jsme rychle inkasovali při naší přesilovce. Hosté se tím dostali trochu na koně a za stavu 1:1 se utkání mohlo překlopit na obě strany. Ve třetí třetině ale tým dobře zareagoval. Po třetím gólu už jsme si to pohlídali, i když jsme se v závěru nechali zbytečně vyloučit. Jsem rád, že jsme potěšili skvělé diváky a odčinili špatný výkon ze Sparty. Skvěle zachytal Dominik Hrachovina.“

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Byl to kvalitní zápas. Takové typické utkání ze začátku sezóny. Brankáři podali dobré výkony na obou stranách, protože oba týmy měly šance a přesilovky. Nakonec to bylo o té chybičce, která se stala za stavu 1:1. V obranném pásmu jsme nepokryli hráče.“