Report ze zápasu OLO vs. SPA (1:3)

1:3

(0:0, 0:1, 1:2)

HC Sparta Praha

Do první možnosti se tlačili kohouti. Švrčkova rána se odrazila před bránu, kde operoval Plášek, avšak nejnovější olomoucká posila se neprosadila. Ve 4. minutě si na přihrávku zpoza brány najížděl Knotek, optimální zakončení ale na Kovářovu branku nevyslal. Záhy se na druhé straně připomněl obránce Irving, jehož dělovku Konrád neviděl a nakonec měl štěstí, že zasahovat nemusel. Na konci 7. minuty se dopředu dostal Řepík, pokus sparťanského kapitána skončil na horní tyči.

Poté se poměrně dlouho čekalo na další větší příležitosti. Do jedné takové se dostal hostující Kestner, jenž se objevil sám mezi kruhy, ale Konrád jej výtečně vychytal. V závěru periody kohouti párkrát zahrozili, nicméně branku v úvodních dvaceti minutách vyprodaná plecharéna neviděla.

Hned na začátku druhé periody se hosté dostali do vedení. Na útočné modré čáře si o kotouč klepl Filip Chlapík, jehož samostatný únik skončil brankou - 0:1. Na druhé straně hrací plochy nebezpečně střílel Ondrušek, Kovář si kotouč pokryl mezi svými betony. Následovala ale další šance Pražanů. Chlapík před brankovištěm vybídl Řepíka, který svůj bekhendový blafák nedotáhl. Ve 26. minutě Orsava vyčkal s přihrávkou na Rašnera, olomoucký obránce svou ránu namířil do připravené hokejky zadáka Sparty.

Velkou šanci měla Olomouc v přesilové hře. Navrátilova křížná přihrávka našla na levém kruhu volného Pláška, jehož rychlé zakončení sparťanský gólman vyrazil. V početní převaze hostů byli nebezpeční Kempný i Řepík, oba však z kvalitních pozic minuli branku. Po vyloučení Krejčíka ve 35. minutě si domácí vytvořili další příležitosti. Orsavovu pobídku tečoval mimo branku Knotek, posléze Sirota trefil z pravého kruhu vyrážečku Kováře. Na konci periody se musel činit Konrád, jenž ramenem vyrazil pokus Kempného.

Zkraje třetího dějství zahrozil Moravčík, který se objevil úplně volný na levém kruhu, avšak Konrád máchl lapačkou a zakročil. O pár sekund později nahazoval znovu Moravčík, přičemž jeho pobídku tečoval mezi betony domácího brankáře Chlapík. V další šanci se objevil Lajunen, kterému kotouč těsně před brankovištěm utekl. V 52. minutě před svatyní Sparty přitlačili Bambula s Kuncem, jenže kotouč se pro kohouty neodrazil zrovna ideálně.

Hosté přidali svou druhou branku v utkání při vyloučení Nahodila. Josh Kestner projel ve velké rychlosti do útočného pásma a od tyče puk odrazil do Konrádovy klece - 0:2. Poté ale hráli přesilovku kohouti a také oni se dočkali branky. Jakub Navrátil precizní střelou nedal Kovářovi šanci - 1:2. V úplném závěru sice Rutar, Kusko nebo Macuh měli velké příležitosti, poslední úder si však připsal Filip Chlapík, který trefil prázdnou bránu - 1:3.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Musím říct, že dnes jsme měli nejlepší vstup do utkání za posledních pět nebo šest zápasů. Prvních deset minut bylo výborných, poté se to vyrovnalo. První gól nás sundal dolů, déle nám trvalo, než jsme na něj zareagovali. Když prohráváme, zanechá to na nás stopy. Druhý gól byl asi rozhodující, i když jsme s tím ještě chtěli něco udělat. Je to škoda, protože diváci dnes byli výborní. Sparta ale byla o ten gól lepší.“

Pavel Gross (HC Sparta Praha): „Je to vždy taková velká neznámá po reprezentační pauze. Není nikdy jednoduché to správně načasovat. Věděli jsme, že přijedeme do Olomouce, která je doma silná, hlavně v soubojích. V prvních deseti minutách jsme měli těžké nohy, pak jsme ale bruslili lépe. Druhá třetina byla nahoru dolů, šance jsme měli, soupeř ale také. Třetí třetina byla naopak trochu klidnější. Měli jsme kliku, že Kovář chytil těžké situace.“