Report ze zápasu TRN vs. OLO (5:1)

HC Dukla Trenčín

5:1

(1:0, 1:1, 3:0)

Už po pár sekundách se po obtočení zpoza brány dostal do výhodné pozice Krajčovič, ale Sedláček napoprvé zasáhl skvěle. Na druhé straně se chytrou přihrávkou blýskl Musil, který vybídl Kuska, avšak jeho rána po ledě se neujala. V Trenčíně byl k vidění opravdu zajímavý úvod, oba celky se často dostávaly do přečíslení, ale ty většinou končily neúspěchem. Například ve 4. minutě si Krajčovič stáhl kotouč těsně před Sedláčkem na bekhend, ale olomoucký brankář si spodní část svatyně pokryl. O pár desítek sekund později si defenzíva z Hané nedala pozor na Sojčíka, jenž dopředu pádil zprava, nicméně Sedláček byl znovu jistý.

Skóre se poprvé měnilo v čase 5:16, kdy Baláž našel před bránou stojícího Filipa Ahla, jenž puk poslal nad ležícího olomouckého brankáře - 1:0. Záhy mohli hosté odpovědět, když mířili do přečíslení, avšak Nahodilovi přihrávka Anděla utekla. V 8. minutě za Sedláčkem zazvonila tyč, ale pak se zhruba pět minut nic zajímavějšího nedělo. Už v závěrečných minutách první třetiny dostal Petráš přihrávku do tandemu, jeho pokus byl však vykopnut gólmanem. Velmi výraznou šanci měl na hokejce Škůrek, ke kterému se dokutálel odražený kotouč. Obránce s číslem 3 na zádech mířil velmi dobře do pravé šibenice, jenže LaCouvee zasáhl na podtrženou jedničku. Závěr první části patřil Hanákům, ale srovnání nepřišlo. Neuspěli důrazně bojující Macuh s Navrátilem, rychle pálící Orsava nebo Bambula se svou ránou, kterou mu připravil Kucsera.

Na začátku druhé periody si Hanáci vytvořili před LaCouveem velký závar, krátce po něm pálil Ondrušek těsně vedle. Ve 25. minutě se dostal do velké šance Tomík, jenž se objevil sám před Sedláčkem, avšak touš do sítě nedopravil, stejně jako dorážející Conway. Právě Conway si o chvíli později najel mezi kruhy, odkud vyslal přízemní střelu, kterou ale oběma betony zastavil Sedláček. Poté se už znovu připomněli kohouti. Menšík vybídl Černého, který od modré čáry branku netrefil. Veseleji bylo na olomoucké straně v čase 27:54, kdy Jakub Orsava zůstal sám u brankoviště a nikým nehlídán dorazil Švrčkovu střelu do sítě - 1:1.

Hosty pak mohl poslat do vedení Bambula, který ve velké rychlosti trefil střed brány. Na konci 30. minuty ale usedl na trestnou lavici Kunc a Trenčín přesilovku využil. První střelu Šimona Petráše sice ještě Mareš zablokoval, ta druhá už ale byla gólová - 2:1. Ve 35. minutě se po přihrávce Nahodila dostal ke střele z úhlu Anděl, LaCouvee však zasáhl. Poté vybojoval kotouč před Sedláčkovou klecí Petráš, avšak z druhé branky se neradoval. Poté, co Mora přežila druhé oslabení, se na konci třetiny připomněl Knotek, jehož pokus byl ramenem gólmana vyražen do ochranné sítě.

V úvodu závěrečné části byli aktivnější hosté. Ve 43. minutě usedl na trestnou lavici Nemčík. Na začátku přesilovky připravil Ondrušek pro Musila střelu, LaCouvee zakročil vyrážečkou. Když posléze branku netrefili Musil s Kuncem, trestal Trenčín a po gólu Scotta Conwaye to bylo 3:1. Po skončení domácí nevýhody vjel do útočného pásma Baláž, jenž svůj blafák nedotáhl. V čase 47:52 na tom byl slovenský celek ještě lépe. Hudec vybídl ve střelecké pozici stojícího Scotta Conwaye, který přesně zakončil do horních pater brány - 4:1.

Snížit mohli příkladně bojující Macuh s Kuncem, avšak LaCouvee prostor u brankoviště pohlídal. Před začátkem další přesilovky si Mora ve výhodě vytvořila tlak, jenže Černý pálil nepřesně. Na konci 53. minuty ale Trenčínští udeřili v oslabení. Po Kuncově ztrátě posunul Conway touš na Jozefa Baláže, který naznačil kličku a zastrčil černou gumu mezi betony - 5:1. Minutu před koncem utkání zkusil štěstí dělovkou od modré čáry Ondrušek, ale trenčínský brankář znovu prokázal, že formu doma nenechal. Závěr si už Dukla pohlídala a kohouty tedy porazila 5:1.